Ev ofisini kurma – bu, verimli çalışma ve dijital ağ çalışma şeklidir

Ev ofisini kurma – bu, verimli çalışma ve dijital ağ çalışma şeklidir

İnternet hayatı birçok açıdan rahatlatır. Bu aynı zamanda, ağın bir ofiste kendi evinde çalışmayı çok daha kolay hale getirebileceği anlamına gelir. İş arkadaşlarınızla ve iş ortaklarınızla sohbet ederek gerçek zamanlı olarak iletişim kurabilir, video-telefon üzerinden canlı toplantılara katılabilir ve buluttaki diğer kişilerle dosyaları tek tıklamayla paylaşabilirsiniz. Sonuç olarak, artık geçmişte olduğu gibi ofiste olmak artık gerekli değil ve bunun yerine evinizden rahatça çalışabilirsiniz. Bu özellikle anneler ve babalar için yararlıdır, ancak aynı zamanda evde çalışarak büyük işyerleri olmadan yapabilecek şirketler için de yararlıdır. Ancak, ev ofislerinde en iyi ve verimli şekilde çalışabilmek için belirli miktarda ekipman gerekir.

Uygun bir tesis nasıl görünür?

ev-ofis seti-turuncu-elementler-için-daha-yaratıcılık

Oturma odanızda ayrı bir oda ya da sadece bir nişin kendi dairenizde bulunup bulunmadığına bakılmaksızın, hoş bir atmosfere sahip olmak önemlidir. Bu öncelikle parlak renkler ve yüksek kalitede tutulması gereken mobilyalardan kaynaklanmaktadır. Kimse titrek bir masanın üzerinde çalışmayı sevmez. Duvarların ve halının renkleri de olumlu bir çalışma ortamı sağlıyor. Örneğin, yeşil ev ofisi için iyidir, çünkü sizi yorulmadan sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Turuncu ve menekşeler de tavsiye edilir, çünkü onlar güç sağlar ve belirleyici ve yaratıcılığın gücünü teşvik eder veya teşvik ederler. Bu bağlamda, yorgunluğa karşı da yardımcı olabilecek ve verimli çalışmayı sağlayan doğru aydınlatmadan bahsedilmelidir. Güneşli günlerde elektrik tasarrufu sağlamak için, masanın bir pencere yakınında kurulması tavsiye edilir. Gün ışığına uygun bir ekleme, iş yerinin hemen üstünde doğrudan ışık veren sarkıtdır. Bir zemin lambası bile bunu mümkün kılar ve ayarlanabilir bir ışık koluna sahipse, ayrı ayrı da değiştirilebilir.
Buna ek olarak, sırt-dostu oturma pozisyonu, yüksekliği ayarlanabilir bir masa ve benzer bir ofis koltuğu ile elde edilen refah için önemli bir rol oynar. Bu da döndürmeli ve kaydırılabilir olmalıdır.

Ev ofisi için ne gereklidir?

İlginç-fikirler-ev-ofis kurmak

İşyerinden ayrı olarak, verimli çalışma, öncelikle bir bilgisayar içeren belirli ofis ekipmanlarını gerektirir. Bir defter seçmek pratiktir, çünkü bu kolayca müşteri randevularına ya da iş gezilerine alınabilir. Ayrıca önemli olan, müşteriler, iş arkadaşları ve iş ortaklarının yanı sıra bir yazıcı ile ağ iletişimi için önemli bir önkoşuldur. Birinde faks, fotokopi, tarayıcı ve yazıcı olan çok işlevli bir cihazı tercih etmek en mantıklı. Bir yandan bu, tek bir satın almayla karşılaştırıldığında maliyet tasarrufu sağlarken, diğer yandan da yer tasarrufu sağlar çünkü ev ofisinde sadece bir cihazın bulunması gerekir. Ayrıca, yazıcının Wi-Fi yetenekli olması, böylece kullanıcının dizüstü, tablet ve akıllı telefon gibi çeşitli cihazlarla kablosuz olarak erişebilmesi önerilir.
Başka bir seçenek de Google Cloud Print'i destekleyen bir yazıcıdır. Bu, Apple'ın AirPrint'ine benzeyen bir hizmettir. Ancak, Google’ın hizmetine yönelik olarak, yazıcının ve yazdırma işinin gönderildiği cihazın aynı ağda bulunmasına gerek yoktur. Bunun yerine, dosyalar web üzerinden gönderilir. Bu, kullanıcının hareket halindeyken, örneğin bir müşteri randevusuna gittiğinde, bir yazdırma işini başlatmasına izin verir. Google Cloud Print işlevi, birden fazla kullanıcının aynı cihaza farklı konumlardan erişmesine de olanak tanır.
Bu hizmetin kullanımı için gerekli olan, yazıcının piyasaya sürülebileceği bir Google hesabıdır. Ayrıca, farklı kullanıcıları yetkilendirmek de mümkündür.

foto-ev-ofis kurmak printer_ID

Hangi yazıcı modelleri uygundur?

Ev ofisiniz için yeni bir yazıcı satın alırsanız, Cloud Print'i kullanacak şekilde işaretlendiğinden emin olmalısınız.
Uygun yazıcılar, örneğin:

  • HP ePrint modelleri
  • Kodak dizisi: Kahraman, Office Kahraman, ESP C310, ESP Office 2100
  • Epson, Canon, Dell, Brother, vb. Belirli cihazlar.

Model Google Cloud Print yetenekliyse, başka bir önemli gereksinimi de beraberinde getirir: İnternet'e kalıcı bağlantı. Bu, hizmetin hiç kullanılmaması için gereklidir. Temel bilgiler yerine getirildikten sonra, Cloud Print, yazıcıyı kaydettikten hemen sonra kullanılabilir. Güvenlik için, HTTPS İnternet bağlantısı yoluyla veri aktarımı ve gönderildikten hemen sonra silinecektir.
Hizmeti akıllı telefon veya tablet gibi mobil cihazlarda kullanmak için bir uygulamanın indirilmesi gerekir. Bir varyant, ücretsiz olan Google Cloud Print'in kendisinin aynı uygulamasıdır. Ayrıca, PrinterShare, Ease Print veya PrintCentralPro (iOS) gibi alternatifler mevcuttur, ancak birkaç avroya mal olurlar.

ev-ofis set mobilyaları-ve-yazıcı

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (7 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 34 = 35

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map