Hundertwasser: Už rėmo ir tiesiai
displėjus
Švarioje ir puritacinėje Vienoje širdyje yra aštriu kontrastu su Austrijos sostinės konservatyviu ir urbanistiniu pobūdžiu. Kalbama apie Hundertwasser House, kuris yra įdomus ir provokuojantis, nes jo autorius – Austrijos dailininkas, skulptorius ir architektas Friedensreichas Hundertwasserio yra.
“Skandalingi”, “ekscentriška”, “unikali” – tai tik nedidelė originalaus autoriaus terminų dalis. Jo gyvenimas yra tarsi siurrealistinė filmas, kuriame gimimo vardas pakeitimas (jo originalus pavadinimas buvo Friedrichas Stowasser), vieta (Austrijos, Italijos ir Prancūzijos, Maroko, Tuniso, Gibraltaro į Naująją Zelandiją), sukurti novatorišką Architekturpfilosophie, fanatiškas aplinkosaugos idėjas, tarp kitų susipina. Jo bendras portretas gali būti įvairus sąrašas jo keistenybėmis, įskaitant: kad Hundertwasser augintinį, varžtas buvo, kad Hundertwasserio ne lyginimo savo drabužius … Jis įdomus dviejų skirtingų kojinių (Čia Jūs galite pamatyti keletą kitų egzotinių augintiniai draugų.) o kartais jis pasirodė nuogas prieš auditoriją. Bet jums nereikia praleisti, kad Hundertwasserio buvo tikras humanistas ir gyvenime dirba harmonijos tarp žmogaus ir aplinkos idėja.
“Hundertwasserhaus” priklauso Vienos bendruomenei ir buvo pastatytas nuo 1983 iki 1985 m., Be išankstinių piešinių architektų Josef Krawina ir Peter Pelikan. Bendras komplekso plotas – 3556 m2. Yra penkiasdešimt butų, kurių gyvenama erdvė yra nuo 36 iki 150 m2, penki parduotuvės, konsultacinė salė ir trisdešimt septyni garažai. “Hundertwasserhaus” yra devyniolika terasų, kurių bendras plotas yra daugiau nei šimtas metrų2, Konservatorija, 90 m2 yra pastatytas ir turi dvi žaidimų aikšteles. Asimetriniai kontūrai, keraminės plokštės ir nelygios sienos yra pagrindinis dekoravimo elementas. Grindys yra nepraktiškos, banguotos, padengtos spalvingais akmenimis. Pasak Hundertwasser, planuojama architektūra nėra menas, bet spiralės ir kreivės yra tikras menas.
“Ką reikia būti laimingam – imtis žingsnių į priekį ir žingsnius atgal. Nepertraukiamas judėjimas. Mano menas yra toks įvairus, nes jis yra vegetatyvus. “Ekscentrinis menininkas aiškina savo darbą.
Šviežia žalia žolė yra visur Hundertwasserhaus – ne tik stogas padengtas 900 tonų žemės ir žolių, bet ir didelės šakos bei klestinčios kambarių medžiai. Pastatas neturi tų pačių langų, o valant juos liftu naudodamas tik naktį sustojusiam eismui.
“Dauguma žmonių mano, kad namai susideda iš sienų. . Bet aš manau, kad langai yra svarbiausia, nes jie suteikia namo veidą “, sako Hundertwasserio ir priduria:” Net jei jūs gyvenate pagal užsienio stogu, yra įsipareigojusi kai jo individualumo Feel už leidimo. Kai jis pasirodo ant lango, jūs turite dažyti viską, ką galite pasiekti savo ranka rožine. Praėjusiais turi būti aišku, kad ten gyvena asmenybė “.
Tiesą sakant, Hundertwasser negauna jokių pinigų už pastato konstrukciją ir sako, kad jam pakanka, kad jis numatė kažką negražią augimą šioje vietoje. Ir nepaisant prieštaringų Vienos santykių su pastatu, tai vienas iš labiausiai ieškomų turistų lankomų vietų Austrijos sostinėje.
Kita vieta Vienoje nusipelno pripažinimo, kurį dekoravo Hundertwasser – “Müllverarbetungsanlage”. Ne tik sienos yra ryškiomis spalvomis, bet kaminas taip pat dažytos spalvingomis Hundertwasserio nuotraukomis.
Hundertwasser palieka daug panašių vilų, mokyklų ir įmonių pastatų Hochlande, Vokietijoje, Italijoje, Naujojoje Zelandijoje projektų. Jo didysis projektas Blumau kaime yra žmogaus ir gamtos harmonijos simbolis. Stogai yra padengti žole. Hundertvaseris yra gamtosaugininkas ir įtikina, kad jo mūza yra gamta, ir jis būtų laimingas, jei žmonės jį vadins “gamtos stebuklu”.
Hundertwasser mirė nuo širdies priepuolio karalienės Elžbietos II lėktuvu keliaujant į Naująją Zelandiją, kai jam buvo 71 metai. Jis buvo palaidotas savo turtuose Naujojoje Zelandijoje, kuriuose buvo pasodinta 300 000 medžių. Hundertwasseris tik norėjo, kad medis klestėtų ant jo kapo.
Hundertwasser architektūra
pastatas
“Hundertwasserhaus”