Paralelno sama gradi korak za korakom: najboljši nasveti
zaslon
Poceni razmnoževalni pogoji so še posebej pomembni za razvoj rastlin. V domači vzreji so rastlinjaki včasih potrebni za nekatere vrste in vrste rastlin. toplogrednih je soba z lastno mikroklimo, ki je primerna za vzrejo rastlin. Rastlinjaki so potrebni za podporo tako začetnemu razvoju kot nadaljnjemu razvoju rastlin.
Če potrebujete rastlinjak in želite prihraniti nekaj denarja, ga lahko sami zgradite. V današnjem članku vam podarjamo najboljše nasvete za gradnjo toplogrednih plinov. Povemo vam, kaj morate upoštevati in vam pokazati nekaj slik.
Del I: Izberite mesto
1. Najprej najti pravo mesto za rastlinjak
Južna in severna stran vrta (odvisno od lokacije) so najbolj primerna za to. Najpomembnejša zahteva je neprekinjena svetloba. To pomeni, da hiša in vse stavbe okrog morajo ostati za toplogrednim plinom.
2. Navedite stran, kjer sonce sije zjutraj namesto strani, kjer sije popoldne
Čeprav je najboljša možnost, da so rastline v rastlinjaku ves dan izpostavljene sončnim žarkom, rastline rastejo hitreje pod zornimi žarki. Če v bližini rastlinjaka obstajajo drevesa ali visoki grmovje, bodite previdni, da jih ne pozabite pozno popoldne.
3. Bodite pozorni na razliko med poletnim in zimskim soncem
Če je območje odprto za vzhod, bo od novembra do februarja prišlo do sonca. Pozimi je sonce nižje in drevesa, hiše in druge stavbe so problem.
Ne izberite mesta, če so v bližini zimzelenih dreves. Listnata drevesa nimajo pozimi in sončno sevanje se izpusti.
4. Izberite kraj, kjer imate dostop do električne energije
Večina rastlin v toplicah potrebuje toploto in prezračevanje, da optimalno ohranja notranjo temperaturo. Bolje je, če je vaš rastlinjak razširitev hiše, tako da porabite električno energijo iz hiše. Južna stran hiše je boljša za podaljšek.
5. Izberite območje, ki je bilo odstranjeno z vodo
V nasprotnem primeru boste morali izprazniti deževnico sami. Če je površina neenakomerna, morate poskrbeti za drenažo. Morda bi si morali priskrbeti cisterno za deževnico, kjer poteka deževnica iz žleba. Varčevanje z električno energijo in vodo vam bo pomagalo zmanjšati stroške.
II. del: Izberite vrsto konstrukcije
1. Izmerite območje
Večja je rastlinjaka, večji so stroški gradnje in ogrevanja. Standardna velikost rastlinjaka je 2,4 do 1,8 metra.
2. Načrtujte razširitev
Za to bi lahko uporabili eno hišno steno, ki služi kot podporna stena. Če ima vaša hiša steno iz opeke, je lažje vzdrževati uravnoteženo visoko temperaturo. Gradnja je zelo enostavna, tudi če delate sami. Strukturo lahko pritrdite s strukturnim jeklenim podom in lesenimi tramovi. Poceni ponudbi dodatkov za rastlinjake najdete na spletni strani OBI.
Rastlinjak: shema gojenja
Rastlinjak: podaljšek stekla
majhna rastlinjaka
stekla gradnja
Rastlinjak iz stekla
3. Zgradite valovito kočo
Valovita železna dela so obokani stropi, ki jih lahko izdelamo iz jeklenih ali PVC cevi. Oblikovana oblika pušča manj prostora za shranjevanje kot pravokotne strukture, vendar je cenejša možnost, saj so materiali cenejši.
Gradnja PVC cevi
Gradite toplogredniš
Rastlinjak: shema
skoraj končano
4. Gradite lahko tudi s trdim okvirjem
konstrukcija okvirja
IIDel I: Materiali za kritje
1. UV-stabiliziran polietilen
Plastični pokrov je treba zamenjati vsakih nekaj let z novim. Občasno ga je treba občasno sprati. Plasten pokrov je manj odporen na toploto od stekla, vendar je primeren za zatočišča in valovito železo.
2. Dvostenska plastika / polikarbonat / valovit polikarbonat
Ti gradbeni materiali se lahko obdajajo okrog rastlinjaka. S tem materialom prihranite do 30 odstotkov energije. Polikarbonat je 200-krat močnejši od stekla, zato ni nobene nevarnosti, da bi se zlomil. Prav tako je UV stabiliziran in skozi sončne žarke.
dvojno steno plastike
polikarbonat
valoviti polikarbonat
3. Steklena vlakna
Če želite zgraditi rastlinjak s trdim okvirjem, prihranite veliko denarja, če kupite stekleno steklo namesto stekla. Bodite prepričani, da kupite čisto steklo iz stekla. Vsako 10-15 let je treba zamenjati z novim. Investirajte v višje kakovosti steklenih vlaken, kot so nizko valentni žarki žarki skozi.
4. Če želite izbrati steklo
Upoštevajte, da steklo zlomi zelo enostavno in je dražje zamenjati. Vašo rastlinjak lahko zgradite s steklom samo, če ima rastlinjak temelj. Za posamezne rastlinjake so zgoraj navedene različice boljše. Zaželeno je uporabljati kaljeno steklo, saj je močnejše in bolj odporno.
Del IV: del Konstruirajte okvir
prva Vrvice in vezane plošče so dobre, označiti velikost rastlinjaka na tleh.
2. Potrdite z armaturno palico
Okvirno konstrukcijo lahko pritrdite vsakih 1,2 metra z armaturno palico ali PVC. Ko so postavljene ojačitvene palice ali PVC palice, lahko uporabite PVC material, da lahko z 6-metrsko zanko zasučite okvir. Pritrdite nosilce na tla in raztegnite plastiko okrog strukture.
3. Loputa, prodnik ali prodnik na tleh okoli strukture za dodatno drenažo
Sami lahko sami naredite kamni okoli strukture ali nastavite nekoga, da bo oblikoval konkretno podlago.
4. Ravnajte z lesom
Možno je, da se bo neprečiščeni les porušil čez 3 leta. Uporabite pločevino za pritrditev lesenih plošč.
5. Zaprite pokrov čim več
Dražji pokrov, težje je zapečatiti.
Del V. Preverite temperaturo
1. Namestite ventilatorje na straneh rastlinjaka v diagonalnih črtah
V zimskem času morajo ventilatorji delati skoraj ves čas, tako da se celotna rastlinjaka segreva. Vgradite tudi ventilatorje na strop.
2. Stropne prodajalne so prav tako zelo pomembne
Namestiti jih je treba z nastavljivim mehanizmom, tako da jih je mogoče odpreti poleti.
3. Namestite električni grelec
Sončna toplota ni dovolj, zato je potreben električni grelnik.
4. Namestite termometer / termostat
Termometre / termostate namestite na različne višine, da bi spremljali temperaturo skozi rastlinjak.
VI. Del: Dodatno načrtovanje
1. Spoznajte pogoje za rast rastlin
Bolj občutljiva vrsta rastline, manj rastlin drugih vrst, ki jih lahko vzrejate na istem območju. Dobro zgrajena je ta rastlinjak, kjer rastline v zimskem času ne zamrznejo. Topla hiša je toplogreda s tropsko temperaturo. Izberite pravo temperaturo in poskrbite, da ostane konstantna.
2. Oskrba z vodo
V rastlinjaku je potrebno oskrbo z vodo. Najboljša možnost je oskrba z vodo iz cistern ali z vodno cevjo.
enostavno tudi za otroke