Malé hudobné nástroje pre profesionálov a amatérov
zobraziť
Malí hudobné nástroje sú skvelý darček. Sú to krásne a originálne deko položky, ktoré sa hodia do každého domu. A najlepšie zo všetkého, oni nielen slúžia ako ozdoby, ale môžete tiež hrať. Z tohto dôvodu je vysoko cenený dar od každého, kto pracuje s hudbou profesionálne alebo len pre zábavu.
Malé hudobné nástroje: bubnové bubny
Ako najpopulárnejší malých hudobných nástrojov je možné volať na maracas, ukulele, kastanety, bouzouki, tabla, oud, na chuniri, trojuholníka, na brnkačka, rachot bubnov. Každá z týchto nástrojov sme stručne povedali. To vám môže uľahčiť nájsť najvhodnejší darček.
Malé hudobné nástroje: Oud
maracas (dokonca rumba chrastítka, len chrastítka alebo maraky) sú malé perkusívne hudobné nástroje. Pozostávajú z dvoch dutých jatočných tiel kruhového alebo oválneho tvaru naplnených ryžou, semenami, pieskom alebo syntetickým materiálom. Stonky sú zvyčajne vyrobené z dreva alebo plastu. Samotné telá môžu byť vyrobené z dreva, kokosových orechov, kokosových orechov a iných. byť vypracované. Rumba lopty sa zvyčajne hrajú v pároch, čo vedie k hluku.
Hudobné nástroje: Rumba gule z dreva
hudobný nástroj patrí do skupiny strunných nástrojov a vyzerá podobne ako na gitaru. Zvyčajne má štyri jednoduché alebo dvojité (dvojité) struny nylonu alebo vlákna živočíšneho pôvodu. Ukulele bola vynájdená v 19. storočí ako havajská interpretácia podobného hudobného nástroja, ktorý priniesli na Havaj portugalskí prisťahovalci. V dvadsiatom storočí sa ukulele stala čoraz populárnejšou v USA a neskôr v iných častiach sveta. Tón a intenzita zvuku sa líšia v závislosti od modelu ukulele a jeho konštrukcie.
Ukulele s zdobeným telom
kastanety sú perkusívne nástroje, ktoré produkujú špecifický silný zvuk. Vyzerajú ako dve oválne duté drevené mušle, ktoré sa navzájom navzájom nastrúhajú. Tieto hudobné nástroje sú obzvlášť populárne v Španielsku a Latinskej Amerike, kde ich pravdepodobne dodali arabskí maurici. Často ich hrajú flamenco tanečníci, ktorí tancujú, aby zdôraznili tok rytmu.
Castanety s maľbou
bouzouki je grécky hudobný nástroj zo skupiny citary a mandolíny, ktorý bol priniesol prisťahovalci z Malej Ázie 20. storočia v prvej dekáde po Grécku. Predná časť prístroja je plochá a často bohato zakryté perletou. Existujú dva hlavné typy bouzouki: bouzouki s tromi dvojitými strunami naladenými na ten istý tón a bouzouki so štyrmi dvojitými reťazcami. Pôvodne bolo telo nástroja vyrobené z celého kusu dreva. Neskôr, keď bol prenesený do Grécka, bola upravená s jedinými lukami pre väčšiu pevnosť jatočného tela.
Bouzouki, obalená perletou
To je to, čo vyzerá vzadu bouzouki
tabla je súbor hudobných nástrojov (Bayan, väčší a Dayan, menšie) zo skupiny membránových telefónov. Sada sa skladá z dvoch nástrojov rôznej veľkosti s rôznym zvukom. Bayan a Dayan sa vždy hrajú v pároch. Tabla sú tradičné indické nástroje používané na hranie indickej ľudovej hudby. Oba membránové telefóny sa prehrávajú tak, že sú umiestnené v kruhu látok alebo slamy. Tým sa zabezpečí, že nástroje zostanú počas hrania stabilné. Dayan má vyšší zvuk a Bayan basový zvuk.
Tabla (ľavý Dayan, pravý Bayan)
Egyptská tabla
Oud (stále Ud) je strunový nástroj, ktorý je rozšírený na Strednom východe, na Kaukaze a v Strednej Ázii, najmä v Arménsku, Azerbajdžane, Uzbekistane, Tadžikistane, Iránom a Tureckom. Tento nástroj je známy aj v Egypte, Sýrii, Číne a Perzii. Nie je to náhoda, že Arabi ju nazývajú “sultánom arabskej hudby”. Oud je predchodcom európskej loutny. Počas invázie do Španielska ho priniesli Arabi. Toto je najdôležitejší arabský hudobný nástroj a stojí ako symbol tradičnej a súčasnej arabskej hudby. Zvyčajne sa hrá v sólových hudobných vystúpeniach. Medzi 8. a 10. storočím bol oud vytvorený iba štyrmi strunami symbolizujúcimi štyri prvky (oheň, zem, voda, vzduch). Od 15. storočia sa už vyrába so šiestimi strunami.
Oud s drevenými rezbármi
chuniri (ešte Chuniri) je starý gruzínsky strunový nástroj z oblasti Svaneti s okrúhlym telom a dlhou rukoväťou. Na prednej časti tela je koža napnutá a na zadnej strane je otvorená. Vyrába sa z jedľa alebo borovice, breza alebo dubová rukoväť a šnúry z konského vlásia. Vďaka prírodným vláknam sa nástroj vyznačuje jemným a príjemným zvukom.
chuniri
Základnou podmienkou pre harmonický zvuk je zohriať hudobný nástroj na slnku alebo na oheň pred hraním. Je to nevyhnutné, pretože koža a drevo absorbujú vlhkosť. V Svaneti sa predpovedá počasie podľa zvuku nástroja. Keď sa očakáva dážď, zvuk je nízky a nečistý.
Zadná časť tela
trojuholník patrí do skupiny idiofónov. Skladá sa z kovovej tyče ohnuté v tvare trojuholníka, ktorý je otvorený v jednom rohu. Trojuholník by mal voľne visieť počas hrania vo vzduchu. Zavesí sa buď na palec hráča, na lane, alebo je zavesený na inom nástroji alebo na stojane trojuholníka s klipom.
trojuholník stand
Maultrommel je hudobný nástroj, v ktorom ústa hráča slúži ako rezonátor. Úzky koniec židovskej harfy je aplikovaný na zuby. Pohyblivý jazýček je osadený palcom. Malý nástroj pochádza z Indie a je známy ako jeden z najstarších hudobných nástrojov. Od 14. storočia je v Európe bežná.
balalajka
Viol a dva elektrické husle
Mandolína s ozdobnou hlavou
škrupina
Adungu – hudobný nástroj zo starovekého Egypta
Africký lamelofón
Svetelné maraky
Tanbur – bulharská dlhohrdlová loutna
Chrastítka tekvica
Sitar – slávny indický nástroj
Dabakan z Filipín
Husle z matného skla
Púčiky, stále Bin alebo Mahudja
Hulusi